حرفه و فن | خريد مصالح ساختماني حرفه و فن | خريد مصالح ساختماني .

حرفه و فن | خريد مصالح ساختماني

معرفي كامل انواع متريال نماي ساختماني و ويژگي­ هر كدام از آن­ ها

با انواع متريال نماي ساختماني آشنا شويد

خريد و فروش مصالح ساختماني | پخش خريد فروش آگهي خدمات عمده فروشي ليست انواع مصالح ساختماني آنلاين اينترنتي ارزان تهران اصفهان آجر سيمان

اگر نماي ساختمان­ ها در مناطق مختلف جهان را ديده باشيد، به تنوع متريال به كار رفته در آن­ها پي خواهيد برد. بدون شك ظاهر ساختمان­هاي انگليسي با ساختمان­هاي چيني و يا عربي بسيار متفاوت است و در ساخت نماي هر كدام از آن­ها از متريال خاصي استفاده شده است. اما سوال اينجاست كه انتخاب اين نماهاي ساختماني بر چه اساسي انجام مي­شود؟ و هر كدام از آن­ها چه ويژگي­هايي دارند؟

استفاده از انواع متريال نماي ساختمان مانند چوب ، آجر ، سيمان ، شيشه و فلز در ساختمان­ ها بسيار مرسوم است. در هر منطقه ­اي با توجه به موقعيت جغرافيايي ، آب و هوا ، آداب و رسوم ، سليقه ­ي مردم و نوع كاربرد سازه از نماهاي ساختماني متنوع استفاده مي­ شود. نماي ساختمان مسكوني معمولاً با نماي ويلا هاي جنگلي و ساحلي متفاوت است و هر كدام با مصالح ساختمانيخاصي ساخته مي ­شود.

امروزه با پيشرفت تكنولوژي ، انواع مصالح نوين ساختماني براي استفاده در نماي خارجي طراحي و توليد شده است. اين مصالح ساختمان منحصر به‌ فرد، توانسته ­اند ظاهر شهرها را دگرگون كنند. بنابراين اگر مي­ خواهيد با انواع متريال به كار رفته در نماهاي ساختماني و ويژگي­ هاي بي­ نظير آن­ها آشنا شويد، ادامه­ ي مقاله را از دست ندهيد.

متريال نماي ساختماني چه ويژگي­هايي بايد داشته باشد؟

احتمالاً شما هم با ما هم عقيده باشيد كه نماي يك ساختمان ، نشان­دهنده­ ي كيفيت ساير اجزاي ساختمان است. به همين دليل، طراحي و انتخاب نوع مصالح به كار رفته در نماي ساختمان­ ها اهميت ويژه ­اي دارد. متريال نماي ساختماني بايد داراي ويژگي­ هاي خاصي نيز باشد كه در ادامه مقاله به برخي از آن­ها اشاره شده است.

عايق صوت

اگر در شهر­هاي پرجمعيت و شلوغ زندگي مي ­كنيد، بدون شك با مشكل آلودگي صوتي روبه ­رو شده ­ايد. در اين شرايط بهتر است براي ساخت نماي ساختمان از متريال­ هايي استفاده شود كه عايق صوت بوده و آرامش بيشتري براي شما فراهم كند.

عايق حرارت

يكي از معضلات بزرگ صنعت ساختمان، هدر رفتن انرژي است. به همين دليل مهندسان ساختماني به فكر ساخت نماهايي افتادند كه انرژي ساختمان را حفظ كنند. بنابراين براي انتخاب نماي ساختماني دقت كنيد كه عايق حرارت باشد.

هماهنگي با ساير اجزاي ساختمان

متريالي كه براي ساخت نما استفاده مي­شود بايد با ساير مصالح ساختمان و سبك طراحي آن هماهنگ باشد. در حقيقت، نماي ساختمان را بايد جزئي از سازه و يا حتي جزئي از شهر دانست. به همين دليل براي انتخاب نما بايد به طراحي­هاي شهري نيز توجه داشت.

هماهنگي با شرايط محيطي

متريال نماي ساختمان بايد در برابر شرايط محيطي مختلف مقاومت بالايي داشته باشد. در غير اين­صورت، نماي ساختمان در برابر طوفان، نور خورشيد، زلزله و آلودگي هوا دچار آسيب مي­ شود و شكل ناخوشايندي به ظاهر ساختمان مي ­دهد.

خريد و فروش مصالح ساختماني | پخش خريد فروش آگهي خدمات عمده فروشي ليست انواع مصالح ساختماني آنلاين اينترنتي ارزان تهران اصفهان آجر سيمان

انواع مصالح به كار رفته در نماي ساختماني

تاكنون متريال مختلفي براي استفاده در نماي خارجي ساختمان توليد شده است. در ساليان اخير براي ساخت اين متريال، علاوه بر زيبايي، به استحكام و حفظ محيط زيست نيز توجه شده است. مصالح جديد نماي ساختمان نيز آنقدر هيجان­ انگيز طراحي شده است كه مي­توان به وسيله­ ي آن­ ساختمان ­هاي حيرت­ انگيزي ساخت! در ادامه­ ي مقاله، مهم­ترين متريال ساختماني مورد استفاده در نماي ساختمان ها را معرفي كرده‌ايم.

نماي آجري ساختمان

استفاده از آجر در نماي ساختماني ، به صدها سال قبل مي­گردد. در آن­ سال ­ها، صنعت و ساختمان آنقدر پيشرفته نبوده است و انسان­ ها مجبور به استفاده از آجر هاي ساده در نماي ساختمان بوده­ اند. اما داستان آن‌ جايي جالب مي ­شود كه بدانيد امروزه نيز در برخي از ساختمان­ هاي مدرن هنوز از نماي آجري استفاده مي­ شود! البته نما هاي آجري جديد تفاوت بسيار زيادي با آجر هاي قديمي داشته و طراحي آن­ها نيز به صورت مدرن انجام شده است. اما چرا نماهاي آجري پس از سال­ها هنوز هم گزينه­ي مناسبي هستند؟

دليل اصلي آن را مي­ توان به عايق حرارت بودن آجر مرتبط دانست. نما هاي آجري با توجه به قيمت كم، عايق بسيار خوبي براي حرارت هستند. علاوه بر آن، استفاده از نما هاي آجري در ساختمان­ هاي مدرن باعث به وجود آمدن حس نوستالژيك در مخاطب مي­شود. لازم به ذكر است كه نماهاي آجري جزء ارزانترين نماي ساختمان به حساب مي­آيند.

خريد و فروش مصالح ساختماني | پخش خريد فروش آگهي خدمات عمده فروشي ليست انواع مصالح ساختماني آنلاين اينترنتي ارزان تهران اصفهان آجر سيمان

نماي سنگي ساختمان

از زماني كه بشر توانست سنگ­ هاي جذاب را از دل كوه ­ها استخراج كند، استفاده از نماهاي سنگي هم شروع شد. امروزه سنگ­ ها كاربرد بسيار زيادي در ساخت نما دارند چراكه استحكام آن­ها بالا است و همچنين در برابر رطوبت و شرايط آب و هوايي نيز مقاومت خوبي از خود نشان مي­ دهند.

مشهورترين سنگ مورد استفاده در نماهاي ساختماني، سنگ تراورتن است كه تنوع بسياري داشته و مي­توان از آن براي ساخت نما با طرح­ ها و رنگ­هاي مختلف استفاده كرد. يكي ديگر از دلايل استفاده از سنگ در نماي ساختمان، وجود خلل و حفره در پشت آن­ها است. اين حفره ­ها باعث اتصال بهتر سنگ به ساختمان شده و از سقوط آن­ها در شرايط مختلف جلوگيري مي­كند.

خريد و فروش مصالح ساختماني | پخش خريد فروش آگهي خدمات عمده فروشي ليست انواع مصالح ساختماني آنلاين اينترنتي ارزان تهران اصفهان آجر سيمان

نماي شيشه ­اي ساختمان

گسترش استفاده از شيشه در نماي ساختماني به قدري است كه مي­ توان گفت تقريبا در تمام نماهاي ساختماني مدرن از شيشه استفاده شده است.به نظر شما چه ويژگي منحصربفردي باعث كاربرد بسيار زياد شيشه در نماي ساختمان­ ها شده است؟

از مهم­ترين دلايل موجود مي ­توان به وزن كم، سرعت بالاي نصب و ظاهر جذاب اشاره كرد. سبك بودن شيشه­ ها باعث شده است كه بتوان از آن در ساخت نماي خارجي برج­ ها استفاده كرد. در اين­صورت، وزن ساختمان كاهش پيدا كرده و به استانداردهاي ساختمان­ سازي نزديك مي­ شود.

خريد و فروش مصالح ساختماني | پخش خريد فروش آگهي خدمات عمده فروشي ليست انواع مصالح ساختماني آنلاين اينترنتي ارزان تهران اصفهان آجر سيمان

نماي بايراميكس ساختمان

ايده­ ي استفاده از دانه­ هاي مرمري و سراميكي در نماي ساختمان توسط يك شركت تركيه ­اي ارائه شده است كه به آن بايراميكس گفته مي ­شود. براي ساخت اين متريال، دانه ­هاي گرانيت، مرمر و سراميك را درون چسب ­هاي مصنوعي و طبيعي ريخته و پس از خشك شدن در اندازه­ هاي دلخواه، برش مي­دهند. از مهم­ترين ويژگي اين نماها مي­توان به تنوع رنگ بالا و سهولت نصب اشاره كرد.

خريد و فروش مصالح ساختماني | پخش خريد فروش آگهي خدمات عمده فروشي ليست انواع مصالح ساختماني آنلاين اينترنتي ارزان تهران اصفهان آجر سيمان

نماي كامپوزيتي ساختمان

كامپوزيت­ ها جزو متريال جديد ساختماني هستند كه كاربردهاي بسيار زيادي پيدا كرده ­اند. نماهاي كامپوزيتي داراي بدنه­ اي از جنس پلي اتيلن هستند كه توسط لايه­ هاي آلومينيومي پوشش داده شده ­اند. مهم­ترين ويژگي اين متريال، قابليت شكل­پذيري آن است؛ به طوريكه معماران مي­ توانند هر طرحي كه در ذهن خود دارند را توسط كامپوزيت­ ها اجرا كنند. همچنين نماهاي كامپوزيتي داراي استحكام بسيار خوبي بوده و در برابر عبور صدا و حرارت نيز از خود مقاومت نشان مي­­دهند. تمام اين عوامل سبب شده است كه نماهاي كامپوزيتي، گزينه­ ي مناسبي براي استفاده در ساختمان­ سازي باشند.

خريد و فروش مصالح ساختماني | پخش خريد فروش آگهي خدمات عمده فروشي ليست انواع مصالح ساختماني آنلاين اينترنتي ارزان تهران اصفهان آجر سيمان

نماهاي ترمو وود ساختمان

اگر بخواهيم زيباترين متريال مورد استفاده در نماي ساختمان را معرفي كنيم؛ بدون شك نماهاي ترمو وود اولين انتخاب ما خواهد بود! ترمو وود يا ترمو چوب­ ها جزو آن دسته از نماهاي چوبي هستند كه به دليل توسعه­ ي مصالح ساختماني مدرن، استفاده از آن­ ها گسترش پيدا كرده است.

شايد شما هم كنجكاو شديد كه بدانيد ترمو وود چه تفاوتي با ساير چوب­ ها دارد؟

در پاسخ بايد گفت ترمو وود بر اثر حرارت دادن چوب و در نتيجه تيره شدن رنگ آن ساخته مي­ شود. بهترين درخت براي انجام فرايند ترمو وود، درخت كاجي است كه در مناطق سردسيري رشد كرده باشد. به همين دليل، ترمو وود هاي فنلادي از كيفيت بسيار بالايي برخوردار هستند. اين چوب­ها داراي بافت­هاي زيبا و چشم­نوازي بوده كه مي­توان از آن براي ساخت نماهاي ساختماني استفاده كرد. از ويژگي­ هاي منحصربفرد ترمو وود مي­توان به موارد زير اشاره كرد:

  • عايق حرارت بودن
  • مقاوم در برابر شرايط جوي مختلف
  • نداشتن مواد شيميايي
  • سهولت در نصب
  • وزن پايين
  • ظاهري جذاب و بي­ نظير

خريد و فروش مصالح ساختماني | پخش خريد فروش آگهي خدمات عمده فروشي ليست انواع مصالح ساختماني آنلاين اينترنتي ارزان تهران اصفهان آجر سيمان

جمع‌بندي

آشنايي با انواع متريال نماي ساختماني مي ­تواند ما را در انتخاب بهترين­ نوع آن­ ها كمك كند. به همين دليل در اين مقاله به بررسي مصالح مختلف در ساخت نماهاي ساختمان پرداخته شد. در نهايت بهتر است بدانيد كه هر كدام از اين متريال داراي مزايا و معايب خاصي هستند و هنگام انتخاب بايد به آن ­ها توجه نمود.

با در نظر گرفتن تمام اين عوامل، شما براي ساخت نماي ساختمان خود از چه متريالي استفاده مي­ كنيد؟ به نظر شما با توجه به موقعيت جغرافيايي و شرايط آب و هوايي ايران، كدام مصالح براي نماي ساختمان مناسب­تر است؟ پاسخ­هاي خود را مي­توانيد در قسمت نظرات با ما در ميان بگذاريد.

قيمت دستگاه فوم بتن

دستگاه فوم بتن

عمده فروشي مصالح ساختماني

بلوك هبلكس

خدمات نماي ساختمان

پخش مصالح ساختماني

خريد ساختماني

خريد ميلگرد

قيمت ميلگرد

نرده چوبي

قيمت پوكه معدني

انواع پوكه معدني

پوكه معدني

خريد پوكه معدني

فروش پوكه معدني

قيمت موزاييك

خريد موزاييك

خريد آجرنما

قيمت گچ

گچ سمنان

قيمت گچ سمنان

مصالح ساختماني

خريد سيمان

خريد مصالح ساختماني

فروش مصالح ساختماني

سيمان آبيك

آگهي مصالح ساختماني

خريد اينترنتي

سيمان شاهرود

خريد و فروش مصالح ساختماني

آجر نسوز

آجرنما

خريد آجر

آجر

حرفه و فن

قيمت روز ميلگرد

خريد كركره برقي

قيمت كركره برقي

موزاييك ارزان

فروش سيم بكسل

سيم بكسل


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۵ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۵۴:۲۳ توسط:herfevafan موضوع: نظرات (0)

همه چيز درباره سيمان و انواع سيمان؟

سيمان ماده چسبنده ايه كه در كنار آب سفت يا سخت مي شود. سيمان در ساخت بتن و ملات سيماني به كار برده مي شود.

چگونگي توليد سيمان؟

بخش عمده اي از مواد اوليه سيمان، خاك مارون و سنگ آهك است. خاك مارون و سنگ آهك و بوكسيد از معادن استخراج مي شوند و در دستگاه خرد كن با هم تركيب مي شوند (خارك مارون حدود ۶۰الي۶۵ درصد ،سنگ آهك حدود۳۰ الي ۳۵ درصد، بوكسيد حدود ۱/۵ درصد).

پس از آن حدود ۱/۵ درصد سنگ آهن به آن ها اضافه مي شود و پس از آسياب شدن شبيه پودر آرد مي شود.

در ادامه به كوره وارد مي شود و شبيه مواد مذاب ذوب مي شود و پس از خارج شدن از كوره به سرعت سرد مي شود.

سرد شدن سريع مواد مذاب باعث مي شود دانه هاي گردي به نام كلينكر ايجاد شود.

در نهايت كلينكر با ميزان خاصي از گچ و پوزولان مخلوط مي شود كه به صورت بسته بندي شده يا بصورت فله اي با نامسيمان به فروش مي رسد.

جهت خريد سيمان از بهترين فروشنده ها و توليد كننده ها با قيمت رقابتي و مناسب با ما در تماس باشيد.

لازم به ذكر است كه در اين وب سايت خريد و فروش مصالح ساختماني به صورت كاملا ايمن براي خريدار صورت مي پذيرد.

قيمت دستگاه فوم بتن

دستگاه فوم بتن

عمده فروشي مصالح ساختماني

بلوك هبلكس

خدمات نماي ساختمان

پخش مصالح ساختماني

خريد ساختماني

خريد ميلگرد

قيمت ميلگرد

نرده چوبي

قيمت پوكه معدني

انواع پوكه معدني

پوكه معدني

خريد پوكه معدني

فروش پوكه معدني

قيمت موزاييك

خريد موزاييك

خريد آجرنما

قيمت گچ

گچ سمنان

قيمت گچ سمنان

مصالح ساختماني

خريد سيمان

خريد مصالح ساختماني

فروش مصالح ساختماني

سيمان آبيك

آگهي مصالح ساختماني

خريد اينترنتي

سيمان شاهرود

خريد و فروش مصالح ساختماني

آجر نسوز

آجرنما

خريد آجر

آجر

حرفه و فن

قيمت روز ميلگرد

خريد كركره برقي

قيمت كركره برقي

موزاييك ارزان

فروش سيم بكسل

سيم بكسل


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۵ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۴۹:۲۲ توسط:herfevafan موضوع: نظرات (0)

اولين مطالب آزمايشي منانواع ملات گچ و ويژگي هاي گچ

فرآوري گچ:

فراوري يا پخت گچ ، تبخير همه ي آب شيميايي يا بخشي از اب شيميايي سولفات كلسيم آبدار است. سنگ گچ در گرماي كم پخته مي شود و جنس آن به گرماي پختش بستگي دارد.


انواع كوره هاي گچ پزي:

1- كوره هاي چاهي يا تنوره اي: اين نوع كوره ها قديمي ترين نوع كوره هاي گچ پزي محسوب مي شوند.

سنگ گچ را در آن مي چينند و تن كوره را آتش مي كنند تا گچ بپزد. به دليل اين كه حرارت كوره قابل كنترل نيست ، همه نوع گچ ساختماني از معمولي تا تشنه (انيدريت)، سوخته و سنگ گچ تجزيه شده در آن يافته مي شود.

2- كوره هاي تاوه اي: سنگ گچ را در سنگ شكن به كلوخه هاي كوچك تبديل و سپس آسياب مي كنند تا پودر شود.اين گرد را در تاوه هاي بزرگ گرما مي دهند.(مانند بو دادن تخمه و آجيل) و گرد سنگ را به طور پيوسته هم مي زنند تا به صورت يكنواخت بپزد.

 

خريد و فروش مصالح ساختماني | پخش خريد فروش آگهي خدمات عمده فروشي ليست انواع مصالح ساختماني آنلاين اينترنتي ارزان تهران اصفهان آجر سيمان

1-آتشخانه 2- كانال دور تاوه گچ پزي 3- انبار گرد سنگ گچ 4- دستگاه در تاوه 5- دري چه بيرون ريختن گرد گچ

3-كوره دوار (گردنده خفته): كار اين كوره ها پيوسته است. سنگ گچ كلوخه شده را درون استوانه اي خفته از جنس فولاد، كه نصبت به محور افق چهار درصد شيب دارد، مي ريزند تا حرارت ببيند. سپس از طرف ديگر سنگ گچ پخته شده بيرون مي آيد. سنگ گچ پخته شده را، براي رسيدن به نرمي مورد نظر، آسياب مي كنند و سپس مورد استفاده قرار مي دهند.

با توجه به گرماي كمي كه براي پخته شدن سنگ گچ لازم است گاهي آن را روي كوره هاي آجر پزي نيز مي پزند.

خريد و فروش مصالح ساختماني | پخش خريد فروش آگهي خدمات عمده فروشي ليست انواع مصالح ساختماني آنلاين اينترنتي ارزان تهران اصفهان آجر سيمان

1- كلوخه سنگ گچ به كوره ريخته مي شود

2- آتشخانه

3- گاز داغ به دور كوره گردنده دميده مي شود و از آن جا به درون كوره وسپس به دودكش مي رود

درون كوره

4- مه بخار آب كه از سنگ گچ برخاسته مكيده مي شود

5- هواي تازه به كوره دميده مي شود

6- كلوخه ي گچ پخته از كوره بيرون مي ريزد.


زمان گرفتن ملات گچ:

زمان گرفتن گچ كارخانه اي معمولي در ايران 9 تا 10 دقيقه است، اما با افزودن جسم هاي كاني،گياهي و دامي به گرد گچ ، مي توان زمان گرفتن آن را كنترل نمود و آن را تندگير يا كندگير كرد.


گچ مرمري يا مرمر مصنوعي:

اين نوع گچ براي استفاده در جاهاي نمناك مانند آبريزگاه، نماي بيروني بنا ها مصرف مي شود.

براي تهيه گچ مرمري سنگ گچ رادر گرماي c300 مي پزند و آسياب مي كنند.اين گرد رادر محلول زاج خمير مي كنند.پس از گرفتن و سخت شدن مجددا آن را در گرماي c500 آسياب مي كنند ، آنگاه به مصرف مي رسانند. رنگ گچ مرمري سفيد است. ملات اين گچ پس از گرفتن سخت تر مي شود و داراي تابي بيشتر از ملات گچ ساختماني معمولي است. براي اندود كاري فضاهاي مرطوب علاوه بر گچ مرمري مي توان از ملات گچ و آهك هم استفاده نمود.


ويژگي هاي گچ:

1- وزن مخصوص گچ كيسه اي t/m 2/1 است.

2- رنگ گچ ساختماني سفيد است و سطح پوشيده شده ي با آن را مي توان با رنگي لعابي يا پلاستيكي يا روغني رنگ كرد. در دوره صفويه به ملات گچ رنگ اضافه مي كردند و آندود رنگي پس از خشك شدن رنگش باقي مي ماند.

3- گچ گرما و صدا را پخش نمي كند و در برابر آتش سوزي مقاوم است. ملات گچ يخ نمي زند و مي توان در سرماي زير ده درجه سانتي گراد در كار در كار بناي از آن استفاده كرد.

4-با اضافه كردن افزودني ها مانند نمك طعام، گرد آهك و سريش مي توان زمان گيرايش گچ را سريعتر نموده يا آن را به تاخير انداخت.

5-ملات گچ ساختماني هنگام گرفتن يك درصد حجمش زياد مي شود و همه ي سوراخ هاي ريز پوسته رومالي پر مي شود. از اين رو مي توان سطح هاي بزرگ را بدون اين كه ترك بخورد اندود كرد.

6-سطح بيروني گچ چون پوك نيست و سوراخ ندارد قارچ نمي زند و حشره در آن لانه نمي كند . گچ در برابر نفوذ رطوبت ضعيف است و اگر اين پوسته آب بمكد و آب به آستر برسد گچ طبله مي كند و بايد آن را كند و دوباره تجديد نمود.

7-ملات گچ با فلزات ، سولفات درست مي كند. از اين رو در پوشش هاي طاق ضربي براي پيشگيري بايد تيرآهن را به خوبي با ضد زنگ رنگ كرد.


مصارف گچ:

مصارف گچ زياد است و از گچ ريزي براي پياده كردن نقشه ساختمان تا ساختن انواع ملات هاي گچي و سفيد كاري ، سنگ كاري ، مجسمه سازي ، گچ بري ، اجراي ابزار هاي گچي و صنعت سيمان سازي استفاده مي كنند.


ساختن ملات گچ:

براي ساختن ملات هاي گچ ، گچ و خاك و ماسه و يا هر نوع ملات گچي ديگر ، مانند ملات آجر كاري شومينه (تركيب گچ ، خاك نسوز ، سيمان و آب) ، بايد گرد آن ها را در آب پاشيد تا تا روي همه ي دانه هاي آن آب اندود شود،سپس آن را بايد خوب هم زد تا مورد استفاده قرار گيرد.

ملات گچ ، زودگير است و به همين دليل سطح هاي بزرگ را نمي توان به صورت صاف و بدون موج سفيد كاري كرد.

يكي از راه حل ها براي پيشگيري از ايجاد موج روي سطوح وسيع ، كه از گذشته به جاي مانده ، قاب سازي و گچ بري است. گچ بري هاي به جاي مانده از زمان اشكانيان ،ساسانيان و دوران اسلام نمونه هايي از اين دوران است .

مقدار آبي كه براي يك كيلو گرم گچ لازم است تا تبديل به ملات شود از نظر تئوري بيست درصد وزن آن است (2/0 ليتر). اما براي اين كه شكل پذيري بهتري در ملات به وجود آيد و كارگران مجال كار كردن با آن را داشته باشند حدود 70 تا 80 درصد وزن گچ به آن آب اضافه مي كنند. و دراين صورت بخشي از منافذ آن ، به دليل ازدياد حجم گچ ، پر مي شود ولي بخش ديگر به صورت فضاهاي خالي باقي مي ماند.


انواع ملات هاي گچ :

گچ را مي توان به صورت اندود روي ديوار يا ملات در طاق هاي خشتي يا آجري به كار گرفت. انواع ملات ها و اندود گچي به شرح زير است:

 

ملات گچ و خاك : گچ و خاك يكي از پر مصرف ترين ملات هاي زودگير در ساختمان سازي است كه در آن از خاك و پودر گچ به نسبت يك به يك (يعني 50٪خاك رس با 50٪ گچ ) استفاده مي شود. البته ، با توجه به زود گيرتر يا ديرگير بودن گچ ،ميزان خاك كم تر يا بيش تر از 50٪ مي شود. هر چه ملات گچ و خاك زودگيرتر يا به اصطلاح تيز تر باشد خاك مورد استفاده در اين ملات كم تر مي شود.

خاك موجود در ملات آن را شكل پذير (پلاستيك)، دير گير و از نظر اقتصادي ارزان مي نمايد.

استفاده از ملات گچ و خاك در محل هاي خيلي مرطوب مجاز نيست، زيرا به سرعت رطوبت هوا را مي گيرد و طبله مي كند.

به علت زود گير بودن ملات گچ و خاك بايد آن را به ميزان كم ساخت و به مصرف رساند.

 

ملات گچ : در صورت نياز به سفيد كاري اتاق ها ،سالن ها يا فضاهاي ديگر ، يا چنان چه نياز به ملات زودگير تر از گچ و خاك باشد، از ملات گچ استفاده مي شود. در سنگ كاري ها، سنگ به صورت موقت توسط ملات گچ نگهداري مي شود تا بتوان پشت پلاك ها را دوغاب ماسه و سيمان ريخت.

 

ملات گچ مرمري : براي اندود كاري در جاهاي مرطوب و مكان هايي كه در معرض آب و رطوبت و شست و شو قرار دارند از ملات گچ مرمري استفاده مي شود. ملات گچ مرمري ، پس از گرفتن، سخت تر و مقاوم تر از ملات گچ ساختماني است. طرز ساخت آن شبيه ملات گچ و خاك است.

 

ملات گچ و ماسه : اين ملات را از اختلاط گچ و ماسه، در جاهايي كه ماسه بادي زياد است ، درست مي كنند. قطر درشت ترين دانه ماسه نبايد از دو ميلي متر بيشتر باشد .

 

گچ كشته : به علت زود گير بودن گچ نمي توان سطوح وسيع را به صورت يك دست و يك نواخت با آن اندود كرد. بنا بر اين به منظور صيقلي كردن سطوح اندود شده،روي آن را گچ كشته مي كشند. ضخامت گچ كشته نبايد از يك ميليمتر بيشتر باشد. براي ساختن گچ كشته گرد آن را وارد آب مي كنند و با دست هم مي زنند و مالش مي دهند تا به هنگام سفت شدن مانع از ايجاد كريستال شود. در سال هاي گذشته رنگ كردن ديوارها مرسوم نبوده و با اضافه كردن سريش به ملات گچ آن را به گونه اي تهيه مي كردند كه هنگام تكيه دادن به ديوار لباس ها سفيد نشوند.

قيمت دستگاه فوم بتن

دستگاه فوم بتن

عمده فروشي مصالح ساختماني

بلوك هبلكس

خدمات نماي ساختمان

پخش مصالح ساختماني

خريد ساختماني

خريد ميلگرد

قيمت ميلگرد

نرده چوبي

قيمت پوكه معدني

انواع پوكه معدني

پوكه معدني

خريد پوكه معدني

فروش پوكه معدني

قيمت موزاييك

خريد موزاييك

خريد آجرنما

قيمت گچ

گچ سمنان

قيمت گچ سمنان

مصالح ساختماني

خريد سيمان

خريد مصالح ساختماني

فروش مصالح ساختماني

سيمان آبيك

آگهي مصالح ساختماني

خريد اينترنتي

سيمان شاهرود

خريد و فروش مصالح ساختماني

آجر نسوز

آجرنما

خريد آجر

آجر

حرفه و فن

قيمت روز ميلگرد

خريد كركره برقي

قيمت كركره برقي

موزاييك ارزان

فروش سيم بكسل

سيم بكسل


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۵ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۴۵:۴۷ توسط:herfevafan موضوع: نظرات (0)

نكات مهمي كه بايد در خريد سيمان با كيفيت به آن توجه كرد

با توجه به اينكه خريد مصالح ساختماني وسيمان با كيفيت به معضلي اساسي تبديل شده ، در اين مقاله به نكات مهم واساسي درباره خريد سيمان با كيفيت مي پردازيم :

 

سيمان به دو دسته پرتلند و غير پرتلند تقسيم مي شود:

سيمان غير پرلند:

اين سيمان ها از مواد اوليه غير پرتلند توليد مي شود، كه مي توان آن ها را به دو دسته سيمان منبسط شونده و سيمان آلومينيومي تقسيم كرد كه قيمت بسيار بالايي دارد.

سيمان پرتلند به پنج دسته يا تيپ تقسيم مي شود:

تيپ 1 يا سيمان پرتلند معمولي

تيپ 2 يا سيمان پرتلند اصلاح شده .

تيپ3 يا سيمان پرتلند زود سخت شونده .

تيپ 4 يا سيمان پرتلند با حرارت كم .

تيپ 5 يا سيمان پرتلند ضد سولفات .

 

سيمان پرتلند معمولي:

از اين نوع سيمان در پياده روها، روسازي جاده ها ، مخازن ، لوله هاي آب و ملات استفاده مي شود.

سيمان پرتلند اصلاح شده:

سيمان پرتلند اصلاح شده مقاومت فشاري كمتري نسبت به سيمان پرتلند معمولي دارد ولي نسبت به سيمان پرتلند معمولي داراي مقاومت خورندگي بيشتري است. اين نوع سيمان در فنداسيون سازي و مكان هايي كه به بتن نور خورشيد مي تابد استفاده مي شود.

 

سيمان پرتلند زود سخت شونده:

سيمان پرتلند زود سخت شونده تقريبا شبيه سيمان پرتلند معمولي است ولي ريزتر است و زودتر سفت مي شود. از اين سيمان در محيط هاي سرد استفاده مي شود.

سيمان پرتلند با حرارت كم:

سيمان پرتلند با حرارت كم با سرعت پاييني سفت مي شود و در ساخت ساختمان هاي حجيم استفاده مي شود.

سيمان پرتلند ضد سولفات:

سيمان پرتلند ضد سولفات درجايي استفاده مي شود كه با سولفات تماس شديد داشته باشد به سيمان ضد سولفات شهرت دارد و وقتي به كار مي رود كه بتن در تماس شديد با سولفات قرار داشته باشد.

 

سيمان پوزولاني

: سيمان پوزولاني در ساخت ملات و مصارف معمولي كاربرد دارد. استفاده از اين سيمان مقرون به صرفه است و اكثر پيمانكاران و سازندگان به منظور كاهش هزينه هاي پروژه از آن استفاده مي كنند.

راه هاي تشخيص سيمان با كيفيت:

براي تشخيص سيمان با كيفيت بايد در نظر داشته باشيد كه رنگ سيمان بايد خاكستري با سايه سبز روشن باشد. دقت كنيد كه داخل سيمان نبايد تكه هاي سخت شده باشد. اين تكه هاي سخت به دليل جذب رطوبت هوا ايجاد مي شود.

سيمان اگر براي مدت زيادي بماند مقاومتش را از دست مي دهد پس اهميت دارد كه اين موضوع را نيز در نظر داشته باشيد

يكي ديگراز نشانه هاي سيمان با كيفيت آنست كه بايد نرم باشد. به عبارت ديگرهنگامي كه مقداري از آن را در بين دستتان مالش دهيد احساس زبري در سيمان نكنيد. زبري سيمان نشانه ناخالصي در سيمان است.

دماي سيمان نيز مي تواند يكي از ملاك هاي سنجش سيمان باشد. سيمان با كيفيت به صورت معمول سرد است.

طريق تست شناور شدن نيز نشانه كيفيت سيمان است. اگر سيمان را در يك سطل آب بريزيد، ذرات سيمان بايد قبل از ته نشين شدن مدتي روي آب شناور بمانند. همچنين اگر سيمان را با آب مخلوط كرديد و بوي خاك بدهد نشانه سيمان ناخالص است

 

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۵ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۴۲:۲۶ توسط:herfevafan موضوع: نظرات (0)